Süleymacılar: Bakan tehdit etti

Süleymancılar cemaatinin kurucusu Süleyman Hilmi Tunahan’ın büyük torununun oğlu olan Fatih Süleyman Denizolgun, görüşmeye gittiği bir bakanlıkta, bakan yardımcısının koruması tarafından tehdit edildiğini açıkladı. Korumanın kendisine parmak sallayarak, ‘Cemaat, yazılarından çok rahatsız, ona göre’ dediğini sosyal medya hesabından paylaştı.

AKP’nin 27. Dönem İstanbul Milletvekili Fatih Süleyman Denizolgun sosyal medya hesabından çarpıcı açıklamalarda bulundu. Büyük dedesinin kurucusu olduğu Süleymancılar cemaati mensubu eski milletvekili Denizolgun bakanlık içerisine sızdığını belirttiği bir cemaat üyesi tarafından tehdit edildiğini açıkladı. Kendisini tehdit eden korumanın da fotoğrafını yayınlayan Denizolgun yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı Erdoğan ve resmi makamların bilgisine sundu.

Fatih Süleyman Denizolgun, X hesabından yaptığı açıklamada, ‘Kuruşiilik’ olarak bahsettiği yapının tüm bakanlık, bürokrasi ve yargının içerisine sızdığını belirtti. Devlet içine sızdığını belirttiği yapının gelmiş geçmiş en büyük terör örgütü olduğunu ifade etti.

Eski AKP milletvekili Fatih Süleyman Denizolgun paylaşımında şunları yazdı:

“İsmini vermek istemediğim bir bakanlığımızın, yine ismini vermek istemediğim bir bakan yardımcımızın koruma ekibinden biri; bakanlığın içinde; görüşmem bittikten sonra; “Cemaat, yazılarından çok rahatsız, ona göre” diyerek ve parmak sallayarak tehdit etmiştir.

Kurişiilik; Dünyanın en büyük kötülük merkezi haline gelmiş olup, tarihte gelmiş, geçmiş; en büyük suç ve terör örgütlerin en başındaki yapıdır. Bakanlıklarımız, Tüm Bürokrasi ve Tüm Yargının içerisine sızan, çok tehlikeli bir yapı haline gelmiştir. Aşağıda; ilgili kişinin resmi bulunmaktadır.

Başta Cumhurbaşkanlığımızın; İstihbarat ve Emniyet Teşkilatlarımızın, Tüm Bakanlıklarımızın, Tüm Başsavcılarımızın ve Tüm Dünya Kamuoyunun, Tüm İnsanlığın; Saygı ve Selamlarımla Bilgilerine arz ederim.”

CEMAATİYLE DAHA ÖNCEDE TERS DÜŞMÜŞTÜ

2019 yılında Süleymancılara ait İstanbul Çağlayan’daki Sadabad Öğrenci Yurdu Kağıthane Belediyesi tarafından riskli yapı olarak yıkılmıştı. Yıkım anında cemaat üyeleri yurt binası önünde ekiplere engel olmaya çalışmış polisin müdahalesiyle karşılaşmışlardı. Yaşanan olayların ardından dedesinin kurucusu olduğu Süleymancılar cemaati için Fatih Süleyman Denizolgun 5 sayfalık bir yazıyla mensubu olduğu cemaati sert bir dille eleştirmişti.

Öğrencileri çürük binaya taşıyıp direnin talimatı verildiGüncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir